ARCHETIPAI.
PAKVIESKITE SAVO DEMONUS PUODELIUI ARBATOS
(01)
SEMINARAS
APIE SEMINARĄ
(02)
APRAŠYMAS
Omar Rayyan, „The Socialite“, 2014m.



„Žmogus yra visybiškas tik tada, kai atsižvelgia į savo šešėlį“.
Djuna Barnes

Kris Waldherr „Anubis“
PAKVIESKITE SAVO DEMONUS PUODELIUI ARBATOS!
Šis pilnas įtampos, laukimo ir netikrumo dėl ateities laikas yra puikus metas pažvelgti į savo sielos gelmes. Juk būtent kelionė gilyn padaro mus labiau žmogiškais. Ne veltui psichoterapijoje sakoma, kad reikia bijoti žmogaus, kuris nepažino ir neprisijaukino savo šešėlio. Tokie žmonės dažnai serga „šventumo kliedesiais“ – t.y. kalba kaip pamokslininkai, o pavargę ar susirgę (kai susilpnėja ego kontrolė ir pasąmonės turinys ima kilti į asmenybės paviršių) tarsi „nutrūksta nuo grandinės“ ir tampa grubūs, nevalyvi bei agresyvūs. Garsus amerikiečių psichoanalitikas, K. G. Jungo mokinys R. Džonsonas dažnai minėdavo, kad laikas nuo laiko reikėtų pasikviesti savo demonus puodeliui arbatos, t.y. pripažinti įvairias, net ir problemines mūsų asmenybės dalis ir sutaikyti vidinius konfliktus.

Kviečiame Jus į ekskursiją po „tamsiąją sielos pusę“, psichologijoje vadinamą „šešėliu“ – mūsų pasąmonėje saugomus prisiminimus, nuslopintus jausmus, neišreikštas savybes, troškimus, baimes ir kompleksus, pasireiškiančius kaip nuolatinė kova su savimi, kivirčai su žmonėmis, vidiniai konfliktai, neurozės ir psichosomatiniai negalavimai. Kalbėsime apie būdus prisijaukinti savo šešėlines sielos dalis ir integruoti šią energiją į gyvenimą įvairių kūrybinių technikų pagalba.

Priežastis, dėl kurios kartais verta leistis į kelionę po tamsiausius mūsų sielos kampelius – šešėliniuose išgyvenimuose paprastai glūdi ištisas lobynas užblokuotos, įšaldytos gyvybinės energijos, kurią transformavus galima panaudoti kūrybai, saviraiškai, gydymui, tikslų siekimui ir svajonių įgyvendinimui. Gelmių psichologijos požiūriu šešėlyje glūdi mūsų vidinis auksas – unikalumas, išmintis ir gebėjimas apjungti paradoksus. „Aukštyn ir aukštyn. Gilyn ir gilyn“, – šitaip sąmones plėtros procesą aprašo dvasiniai mokytojai. „Tai, su kuo nesusiduriame savyje, sutiksime kaip savo likimą.“,– teigė Karlas Gustavas Jungas, vienas pirmųjų psichologijos moksle ėmęsis tyrinėti asmeninę ir kolektyvinę žmogaus pasąmonę. Vidinis darbas su savimi ir šešėlio integracija turi ir ekologinę prasmę pasaulio mastu – juk nenudirbus savo vidinio darbo ir išstūmus šešėlio turinį į pasąmonę, asmeninės žmogaus pasąmonės turinys sumuojasi ir perauga į kolektyvinę pasąmonę. Taigi, asmeniniai šešėliai virsta kolektyviniu šešėliu, kuris pasireiškia pasaulyje kaip terorizmas, karai, ekologinės katastrofos, neapykanta kitų tautų/rasių žmonėms, genocidas, fanatizmas ir pan. Bręstant antrajam pasauliniam karui žurnalistas paklausė K. G. Jungo, ar galima išvengti tokių masinio žiaurumo apraiškų. Gerokai pagalvojęs, mokslininkas atsakė: tai įmanoma tik tuomet, jei kiekvienas žmogus atliks savo vidinį darbą (t.y. integruos savo asmeninį šešėlį).

Taigi, šiame vebinare saugiai ir pagarbiai praversite uždraustojo kambario duris, t.y. išlaisvinsite energijos tėkmę, įšalusią trauminiame patyrime ir kompleksuose; susipažinsite, prisijaukinsite ir integruosite sulaukėjusias, kartais piktybiškas ir chuliganiškas mūsų dalis, atsispindinčias sapnuose, vaizdiniuose, tarpusavio santykiuose ir įvairiausiose nesąmoningose mūsų išraiškose. Šia vidine veikla išvaduosite save nuo įtampos ir konfliktų, o savo aplinką – nuo savo nuotaikų svyravimo ir negatyvaus elgesio. Ruoškitės naujiems atradimams, įžvalgoms ir stebuklams!

Kviečiame senus ir naujus draugus į „sielos sanatoriją“!

VEBINARO PROGRAMA
· Įvadinė meditacija: „Pasimatymas su šešėliu”.
· Šešėlio samprata psichoterapijoje ir „Sielos koliaže“.
· Šešėlio raida įvairiais žmogaus gyvenimo tarpsniais.
· Asmeninis ir kolektyvinis šešėlis.
· Šešėlinių sielos dalių atspindys sapnuose.
· Šešėlio pasireiškimas partnerystėje ir tarpusavio santykiuose.
· Šešėlio pažinimas ir integracija – brandžios ir pusiausvyros asmenybės požymis.
· Šešėlio prisijaukinimo etapai ir metodai.

UŽSAKYTI SEMINARĄ
(04)
UŽSAKYTI
FACEBOOK
LINKEDIN
INSTAGRAM
© 2021
#DALIOSSEMINARAI
Made on
Tilda