SEMINARAS
PAAUGLYSTĖ
(01)
PSICHOLOGIJA
VIDINIO VAIKO GYDYMAS
APIE SEMINARĄ
(02)
APRAŠYMAS
„Reikia drąsos užaugti ir tapti tuo, kas esi iš tikrųjų“.
E. E. Cummings

Kris Waldherr „Anubis“
„VIDINIO VAIKO GYDYMAS, 5 DALIS. PAAUGLYSTĖ: 12–15 GYVENIMO METAI“
Šiame vebinare tęsime savo vaikystės patirčių peržvalgą ir vidinio vaiko gydymo procesą, kurį pradėjome ankstesniuose šios temos vebinaruose (šiam vebinarui nereikia išankstinio pasiruošimo, tačiau, jei norite, galite įsigyti ankstesnių užsiėmimų įrašus). 12–15 gyvenimo metais mes pradedame didįjį perėjimą iš vaikystės pasaulio į suaugusiojo gyvenimą. Ir nors fizinis kūnas atlieka šią užduotį palyginti greitai (ypač šiais laikais), psichologinė ir socialinė integracija užtrunka nemažai metų ir sukelia daugybę kančių ir išbandymų jaunam žmogui ir jo artimiesiems. Susirūpinimas savo išvaizda ir seksualiniu patrauklumu pasiekia apogėjų. Paauglys blaškosi tarp baimės pasirodyti kvailai ar neadekvačiai bendravimo situacijose ir izoliacijos grėsmės. Bendraamžių vertinimas tampa varginančiu poreikiu, kadangi savo paties vaizdo formavimasis šiame amžiuje priklauso nuo aplinkinių žmonių palaikymo ar kritikos. Šiuo laikotarpiu aknė, vaikiškas putlumas ar lūžtantis balsas gali pasirodyti pasaulio pabaiga. Įtampa tarp išgyvenamų emocijų ir besikeičiančio fizinio kūno tampa nepakeliama.

12–15 gyvenimo metais jaunas žmogus ima domėtis meile ir tarsi pakvaišta dėl jos. Ir, nors šiame amžiuje paaugliai daugiausiai laiko praleidžia savo lyties bendraamžių draugijoje, priešingos lyties dėmesys ir vertinimas yra labai svarbus. Čia vėl iškyla poreikis atrasti ir išreikšti seksualumą, išmokti jį išgyventi santykiuose su kitu žmogumi. Hormonų audros ir itin jautri nervų sistema paauglystėje didina pavojų tapti priklausomu nuo kvaišalų – alkoholio, narkotikų, rūkymo. Šių medžiagų vartojimas laikinai sumažina įtampą ir vidinius konfliktus, todėl gali tapti žalingu įpročiu visam gyvenimui. Gebėjimas susitvarkyti su audringais išgyvenimais nebėgant nuo realybės – viena iš šio raidos etapo užduočių. Nustatyti sveikas ribas santykiuose su priešingos lyties individais, tačiau jaustis saugiu ir atviru – dar vienas būtinas įgūdis tolimesniam gyvenimui, kuris formuojasi šiuo laikotarpiu. Ankstyvoji seksualinė patirtis ne visuomet būna saugi ar sėkminga. Dalis jaunuolių šiame amžiuje patiria incestą ir seksualinį išnaudojimą. Bandydami po truputį atsiskirti nuo savo tėvų ir megzdami santykius su bendraamžiais paaugliai išgyvena pirmąsias sąmoningos vienatvės patirtis. Statistika rodo, kad metas, kai pirmieji vaikai pasiekia paauglystės amžių yra vienas nelaimingiausių periodų tėvų santuokos istorijoje, todėl šiuos išbandymus būtina žinoti.

Vebinare meditacijų ir kūrybinių technikų pagalba atgaivinsime savo paauglystės patirtis, peržvelgsime suformuotus ir įgytus tuo metu įgūdžius, atpažinsime, kaip jie įtakoja mūsų dabartinį gyvenimą. Užmezgę ryšį su savo vidiniu paaugliu, pasirūpinsime jo/jos poreikiais ir leisime saugiai bręsti... kad galėtume džiaugtis savo suaugusiu gyvenimu. Užsiėmime sužinosite daug efektyvių metodų savo vidinio paauglio gydymui. Tėvai, auginantys vaikus, šias žinias galės pritaikyti savo pedagoginių klaidų korekcijai ir gilesniam savo atžalų supratimui. Padovanokite sau galimybę kūrybiškai transformuoti paauglystės įtampas. Atraskite natūralumo, pasitikėjimo, pasididžiavimo savimi, autentiškumo dovanas, glūdinčias Jūsų vidiniame vaike!

VEBINARO TEMOS
· Meditacija „Susitikimas su vidiniu paaugliu/-e.
· Kaip atrasti komfortą diskomforte?
· Paauglystės atradimai ir išbandymai.
· Pamoka nustatyti savo ribas ir jaustis saugiu bendravime.
· Paukščiukas skleidžia sparnus – maištas prieš tėvus.
· Savivertės formavimasis ir ją įtakojantys faktoriai.
· Vidinio kritiko atsiradimas šiame amžiuje.
· Padidintas susirūpinimas savo išvaizda, dismorfofobijos ir anoreksijos pavojus.
· Bundančio seksualumo išbandymai.
· Šio raidos periodo problemų atspindžiai mūsų dabartiniame gyvenime.
· 12–15 metų laikotarpio traumų transformacija ir paleidimas.
· Paleisti skausmą, susigrąžinti džiaugsmą: meditacijos ir pratimai šio raidos periodo problemų gydymui.

UŽSAKYTI SEMINARĄ
(04)
UŽSAKYTI
FACEBOOK
LINKEDIN
INSTAGRAM
© 2021
#DALIOSSEMINARAI
Made on
Tilda